Mirrorless cameras
Nikon Z 30 Body + EU garantija 24 mėn.
|
598.00 €
|
Warranty: 24 month
Stock: VOA110AE *nw24*nd24*nv25*na26
Manufacturer: Nikon
Prekyboje: turime 1 vnt.Rodomi konkretūs prekių likučiai esantys Vilniaus ir/arba Kauno salonuose. Informacija nėra atnaujinama tiesiogiai. Turimos prekės gali būti neseniai parduotos arba rezervuotos, o jų likutis vis dar rodomas, todėl tikslaus prekių kiekio visuomet prašome teirautis vadybininkų telefonu ar kitais nurodytais kontaktais.
| Content: | ![]() |
![]() |
Add to Cart
Inquire| Image Sensor | |
| Effective pixels: | 16.2 million. |
| Sensor size & type: | 23.6 x 15.7 mm CMOS |
| Max. resolution: | 4928 x 3264 |
| Image ratio w:h: | 3:2 |
| Lens | |
| Optical zoom: | |
| Digital zoom: | |
| Maximum aperture: | |
| Image stabilization: | |
| Lens Type: | |
| LCD: | 3-inch (921,000 pixels) |
| Focusing | |
| Focus mode type: | |
| Min. focus distance, the distance: | |
| Exposure compensation | |
| Exposure correction: | ± 5 EV |
| Shutter speed: | 1/8000 s |
| ISO: | 100 - 6400 (with an increase to 100 to 25600) |
| White Balance: | 12 blocks |
| Shooting Modes | |
| Manual settings: | P, S, A, M |
| Auto shooting programs: | |
| Continuous drive: | 6 k / s |
| Videography: | There are. MPEG-4, H.264 (1920 x 1080 24 frames / s) |
| Viewfinder: | Optical. 100%, 0.95 x |
| Flash: | Interior. 12m (at ISO 100) |
| Memory | |
| Delivered memory: | |
| Replacing Memory: | SD / SDHC / SDXC |
| Uncompressed format: | RAW |
| Connectivity: | USB 2.0, HDMI (mini) AV |
| Power supplies | |
| Battery: | Li-ion EN-EL15 (7V, 1900mAh) |
| Charger: | MH-25 |
| Battery life in a single charge: | |
| Physical Characteristics | |
| Body: | Magnesium alloy |
| Body color: | Black |
| Weight without battery: | 690 g |
| Dimensions WxHxD: | 132 x 105 x 77 mm |
| Accessories | |
| Manufacturer's recommended accessories: | |
| Additional comments: | |
| Additions to the product: | |
| The consultant's comment: | |

Reflectors and Umbrellas (220)









.jpg)

















































































.jpg)





















Vilnius: +370 682 15074